Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Ask your questions and receive precise answers from experienced professionals across different disciplines. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

. Phillip spent $7.84 on apples at the grocery store. If he bought 2.3 pounds of apples on Monday
nd 1.2 pounds of apples on Tuesday, how much did pay per pound? (4 points)