Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Explore in-depth answers to your questions from a knowledgeable community of experts across different fields. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

What is the answer for
$7.96 for 5 pounds ??


What Is The Answer For 796 For 5 Pounds class=

Sagot :

AL2006
The rate is  $7.96 per 5 pounds.

The unit rate is  7.96/5 pounds  = $1.592 per pound.

The other unit rate could also be  5 pounds/7.96 = 10.05 ounces per dollar.