Answered

Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Find reliable answers to your questions from a wide community of knowledgeable experts on our user-friendly Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

idk how to do it!! plz help!!

Idk How To Do It Plz Help class=

Sagot :

AL2006
 
Write down exactly what the problem says:

                                     13.32 = 3/5 (cost)

Multiply each side by  5:    66.6 = 3 (cost)

Divide each side by  3 :      22.2  =  cost

                               That's  $22.20 .