Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Experience the ease of finding reliable answers to your questions from a vast community of knowledgeable experts. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer


Sagot :

Mibo

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25