Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Our Q&A platform offers a seamless experience for finding reliable answers from experts in various disciplines. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks?
The unit price is $ per pair of socks.


Sagot :

Answer: $5.49

Step-by-step explanation:

Unit price = 21.96/4 = 5.49

We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.