Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

A grocery store sells a bag of 7 oranges for $2.03. If Mason spent $1.16 on oranges, how many did he buy?

Sagot :

Answer: 4

Step-by-step explanation:

2.03 / 7 = 0.29

1.16 / 0.29 = 4