Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.
Sagot :
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
6apples = 1.20$
4apples = x$
x$*6apples = 1.20$*4apples
x$ = 1.20$*4apples / 5apples
x = 0.8$
4apples = x$
x$*6apples = 1.20$*4apples
x$ = 1.20$*4apples / 5apples
x = 0.8$
We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.