Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Discover a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our user-friendly Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

It cost $4.68 for 3 pounds of chicken. What is the unit price? Solve

Sagot :

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

4.68/3 = 1.56

Unit price is $1.56

Answer:1.56

Step-by-step explanation: 4.68/3=1.56