Welcome to Westonci.ca, where finding answers to your questions is made simple by our community of experts. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.
Sagot :
You would have to put 4.99 times 20 which will cost 99.80 for 20 gallons.
Answer:
if one gallon is 4.99, 20 gallons?
write a ratio to make it easier
gallon : price
1 4.99
20 x
cross multiply,
x = 20 × 4.99
x=99.8
We hope this information was helpful. Feel free to return anytime for more answers to your questions and concerns. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Thank you for using Westonci.ca. Come back for more in-depth answers to all your queries.