Welcome to Westonci.ca, your go-to destination for finding answers to all your questions. Join our expert community today! Get the answers you need quickly and accurately from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Find the unit rate for the following. (Round answer to 4 decimal points)
1. A package containing 72 plastic cups for $17.99

2. A dozen doughnuts for $3.75

3. Three pairs of pants for $15.98

4. A 12-pack of drinks for $3.98

5. 1.5 pounds of meat for $9.28

6. A pack of 5 notebooks for $2.98


Sagot :

HELLO THIS YOU CALL DONAT

We hope our answers were helpful. Return anytime for more information and answers to any other questions you may have. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Westonci.ca is your go-to source for reliable answers. Return soon for more expert insights.