At Westonci.ca, we provide reliable answers to your questions from a community of experts. Start exploring today! Connect with a community of experts ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

PLEASE I REALLY NEED HELP ASAP!!! I’M REALLY DESPERATE

Su Li has 13 kg of almonds costing $5 per kilogram. How many kilograms of cashews costing $12 per kg should be added to get a mixture of the two nut types costing $7.45 per kg?