Looking for answers? Westonci.ca is your go-to Q&A platform, offering quick, trustworthy responses from a community of experts. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing precise answers to your questions in different areas. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Sagot :

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95