Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Nina loves peanut butter she can either buy a 64 ounce jar for $8.96 or a 40 ounce jar for $5.60 which is a better buy?




Sagot :

They’re equal, both $0.14 an ounce