Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Explore a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our comprehensive Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

her 200 points please answer

Her 200 Points Please Answer class=

Sagot :

unit rate for $40 for 100 books is $0.40 and the unit rate for $75 for 250 books is $0.30. so the $75 for 250 books is better. to find unit rate you do 40/100 and 75/250

Answer:

i agree!

Step-by-step explanation: