Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

how much would each blueberry cost​

How Much Would Each Blueberry Cost class=

Sagot :

3 cartons -> $12.63
1 carton -> x
using cross multiplication you’d get $4.21
3x = 12.63 x 1
3x = 12.63
x= 12.63/3
x= 4.21