Looking for answers? Westonci.ca is your go-to Q&A platform, offering quick, trustworthy responses from a community of experts. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts on our user-friendly platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

A certain type of cereal costs $3.79 for 19.5 ounces. What is the unit rate?

Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.


Sagot :

Step-by-step explanation:

$3.79 ÷ 19.5 = .194

answer = $.19 per oz

Answer:

0.19

Step-by-step explanation:

I took the test and passed