Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Experience the ease of finding reliable answers to your questions from a vast community of knowledgeable experts. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

Help me? Math again..

Help Me Math Again class=

Sagot :

Each lollipop is approximately 49 cents because if you take the total cost and divide it by the quantity you get 0.499

Answer:

$2.00

Step-by-step explanation:

12 lollipops=$5.99

1=?

12÷5.99=$2.0033389

$2.0033389→rounded= $2.00