Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Each of the following sets of numbers represents dollars. Which set of numbers is most appropriate to label the six tick marks along the vertical axis (cost)?

Each Of The Following Sets Of Numbers Represents Dollars Which Set Of Numbers Is Most Appropriate To Label The Six Tick Marks Along The Vertical Axis Cost class=

Sagot :

Answer:

D

Step-by-step explanation:

5 ounces is on the 3rd point up.

Each ounce costs $30, so 5 ounces costs $150. Divide it into 3.