Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

help pls cuz im dum yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Help Pls Cuz Im Dum Yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa class=

Sagot :

Answer:

6. D

7. C

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer:

:D

Step-by-step explanation:

First one, #6, it is D for the 20 fruit have to be split among the family members, or divided by it, which in this case is "f".

For #7, it is C, for a is 9.99 per unit, and s per unit is 0.99. To buy it, the prices will be added, together, after multiplying the variable and the cost per unit.

Hope you understand

Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. We're glad you chose Westonci.ca. Revisit us for updated answers from our knowledgeable team.