Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Connect with a community of experts ready to help you find solutions to your questions quickly and accurately. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

A 6-pack of candy bars costs $1.56. What is the unit price?

Sagot :

Answer:

0.38

Step-by-step explanation:

divide 6 by 1.56

i hope it helps

0.38 per candy bar
you have to divide 1.56 by 6