Welcome to Westonci.ca, the place where your questions find answers from a community of knowledgeable experts. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Write a unit rate for the situation.

$12.50 for 5 ounces

$\$
per ounce


Sagot :

It’s is 2.5 I have explained it as a picture
View image susoshsidi