Welcome to Westonci.ca, your ultimate destination for finding answers to a wide range of questions from experts. Get detailed and precise answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

which is the better deal $2.98 for 2 liters of soda or $7.40 for 5 liters? find the unit price of the better deal on the coloring sheet.

Sagot :

154508

Answer:

7.40 for 5 liters

Step-by-step explanation:

2.98/2= 1.49

7.40/5= 1.48

Hope this Helps  :)

Can u mark me the  brainliest

We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.