Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of experts on our user-friendly Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Part A. What is the unit rate in dollars per hour for each company?


The unit rate for the 1st company is 2,86.


The unit rate for the 2nd company is 2,50.



Part B. Analyze Relationships Which company offers the best deal? Explain your answer.




Part C. What if? Another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour?


Sagot :

Answer:

i thinks its

the unot rate for the 1st company is 2,86

Step-by-step explanation: