Westonci.ca connects you with experts who provide insightful answers to your questions. Join us today and start learning! Experience the ease of finding reliable answers to your questions from a vast community of knowledgeable experts. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Chris bought 2.5 pounds of pears for $1.00
per pound. He also bought 1.3 pounds of
apples for $3.00 per pound. Tim gave the cashier
$20 for the pears and apples. How much change
did he receive?