Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, brought to you by a community of experts. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

A store sells a package of 25 trading cards 5.25. What is the cost of one trading card





The unit price is _____ per card


A Store Sells A Package Of 25 Trading Cards 525 What Is The Cost Of One Trading Card The Unit Price Is Per Card class=

Sagot :

4.76 approximate because 25*1/5.25=4.76190476
Thanks for using our platform. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.