Explore Westonci.ca, the leading Q&A site where experts provide accurate and helpful answers to all your questions. Get detailed and precise answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

A package of 24 rolls of toilet paper costs $18. What is the unit rate cost for per each roll?

Sagot :

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

CHECK:

0.75 · 24 = 18

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

18/24 = 0.75

0.75 times 24 is 18

Thanks for using our service. We aim to provide the most accurate answers for all your queries. Visit us again for more insights. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.