Looking for trustworthy answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing precise answers to your questions in different areas. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

at the grocery store, abdullah purchased 3 pounds of mac and cheese for $7.50 what does mac and cheese cost per pound?

Sagot :

Answer:

It costs $0.4 per pound of mac and cheese.

Step-by-step explanation:

3/7.50 = 0.4

Hope this helped. :)