At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions on our user-friendly Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

4 pounds of grapes cost $5. 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?