At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Discover reliable solutions to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Dominic makes bread to sell at his local farmers' market. It costs $1.58 for Dominic to make a loaf of bread. How much money will he spend if he makes 12 loaves of bread?