Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Experience the ease of finding quick and accurate answers to your questions from professionals on our platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

1. Jamie bought 4 pounds of sugar for $2.56. What is the cost of sugar per pound?
a) $0.64 per pound
b) $1.64 per pound
c) $1.50 per pound
d) $0.75 per pound
Answer: