Find the best solutions to your questions at Westonci.ca, the premier Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Our Q&A platform offers a seamless experience for finding reliable answers from experts in various disciplines. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.
Sagot :
Answer:
Amelia would have to pay $9.75 for 3 bags of dog food
Explanation:
Well, let us find the contanst value. $19.50 ÷ 6 = $3.25 per dog food bag. $3.25 x 3 = $9.75.
(Hope this helps can I pls have brainlist (crown)☺️)
Answer:
Step-by-step explanation:
Cost of 6 bags = 19.50
Cost of 1 bag = 19.50 ÷ 6 = 3.25
Cost of 2 bags = 3.25 * 2 = 6.50
We hope our answers were helpful. Return anytime for more information and answers to any other questions you may have. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed with our latest expert advice.