Discover the best answers at Westonci.ca, where experts share their insights and knowledge with you. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

which is the better by 8-foot of cord for $2.80or 9-foot piece of cord for $2.88​

Sagot :

Answer:

9-foot piece is better deal by $0.03 per foot

Step-by-step explanation:

2.80/8 = $0.35 per foot (for 8-foot piece)

2.88/9 = $0.32 per foot (for 9-foot piece)

Answer:

9 foot peice of cord

Step-by-step explanation:

We hope this information was helpful. Feel free to return anytime for more answers to your questions and concerns. We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.