Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Experience the ease of finding quick and accurate answers to your questions from professionals on our platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

30 points :)


The cost of a cheese pizza is $9.99 plus $0.35 for each additional topping, t.


Write an inequality that can be used to represent the cost of a pizza that is at most $12.

What is the most number of toppings that a pizza can have and still be at most $12?


Please show your work