Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Get quick and reliable solutions to your questions from knowledgeable professionals on our comprehensive Q&A platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Santiago buys milk and onions at the store.
He pays a total of $25.78. He pays a total of $3-58 for the milk.
• He buys 6 bags of onions that each cost the same amount.


Sagot :

Answer:

25.78-3.58=22.20

22.20/6=3.70

Step-by-step explanation:

The bags of onions cost $3.70

We hope this information was helpful. Feel free to return anytime for more answers to your questions and concerns. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.