At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

find each unit price. 5 used books for $9.45

Sagot :

Answer:

$1.89 per used book

Step-by-step explanation:

Divide the total price ($9.45) by the amount of items (5) and you get the unit price of $1.89 per item