Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Our Q&A platform offers a seamless experience for finding reliable answers from experts in various disciplines. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Sagot :

Answer:

2

Step-by-step explanation: