Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Help me with last 4 pleeeeease

Help Me With Last 4 Pleeeeease class=

Sagot :

Answer:

3.) 6 hours

4.) $52.5

5.) 15 minutes

6.) 16

Step-by-step explanation:

3.) 130/2.5 is rate he works at which is 52 houses per hour so do 312 divided my 52 to get 6 hours

4.) 12 months in a year so you do $630 divided 12 months to get a cost of $52.5 per month

5.) 16 miles divided by 20 minutes gives the rate it travels at which is 0.8 miles per minute. So, do 12 divided by 0.8 to get 15 minutes

6.) A dozen is 12 so you do $3.84 divided by 12 to get the cost of one egg which is $0.32 and multiply that by 50 eggs to get a cost of $16

We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.