Discover a world of knowledge at Westonci.ca, where experts and enthusiasts come together to answer your questions. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Carlos bought 10 packs of gum and paid a total of $12.50. What is the cost of a pack of gum, in dollars, if all the packs cost the same?

Sagot :

Qwisns wate sue’cu pi’temasgi hew
If you do 12.50 divided by 10, you will get 1.25. Hopes this helps