Looking for trustworthy answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Experience the convenience of getting accurate answers to your questions from a dedicated community of professionals. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.
Sagot :
Answer:
5 gallons
Step-by-step explanation:
1) How much did Helen spend per gallon?
16.72/8 = $2.09/gallon
2) 2.09g = 10.45
10.45/2.09 = g
We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.