Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

All of used hard cover books at a yard sale are the same price Hugo paid 4.50 for 6 books explain how to find the unit price of the books

Sagot :

hummm
Will they be 75p ?? Because you have £4.50÷6

Answer:

Will they be 75p

Step-by-step explanation:

Because you have £4.50÷6