Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Get quick and reliable answers to your questions from a dedicated community of professionals on our platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Raphael is having friends over for a party. He spends $5.95 on a gallon of ice cream and $0.54 each for 12 cookies. What is the total cost, in dollars and cents, of the gallon of ice cream and the cookies