Westonci.ca makes finding answers easy, with a community of experts ready to provide you with the information you seek. Our platform provides a seamless experience for finding precise answers from a network of experienced professionals. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

Emma spent $38.22 on 3 dozen bagels and a gallon of iced tea. The price of the gallon of iced tea was $5.25. The following equation can be used to find d, the price of each dozen of bagels.