Welcome to Westonci.ca, the place where your questions find answers from a community of knowledgeable experts. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our Q&A platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.
Sagot :
Answer:
the 12 pack is better because u get to pay less money
Step-by-step explanation:
12 packs — $4.20
1 pack — $4.20/12= $0.35
18 packs — $5.40
1 pack — $5.40/18 = $0.30
the 18 pack is better buy as the cost per piece is better than the 12 pack
1 pack — $4.20/12= $0.35
18 packs — $5.40
1 pack — $5.40/18 = $0.30
the 18 pack is better buy as the cost per piece is better than the 12 pack
Thanks for using our service. We aim to provide the most accurate answers for all your queries. Visit us again for more insights. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Thank you for visiting Westonci.ca. Stay informed by coming back for more detailed answers.