Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of experts on our user-friendly Q&A platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

better value for 15.3 ounce cereal

Sagot :

In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps