At Westonci.ca, we connect you with experts who provide detailed answers to your most pressing questions. Start exploring now! Discover reliable solutions to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Anybody please help me with question 3-5, thank you so much!!! You are a life saver :))))

Anybody Please Help Me With Question 35 Thank You So Much You Are A Life Saver class=

Sagot :

Answer:

3) 109.27

4) 58.80

5) 48.65

Step-by-step explanation:

First divide the cost by the number of units to get the individual cost of each item.

Then multiply by the new number of units.

For example:  78.05 ÷ 5 = 15.61 for each.

                       15.61 x 7 = 109.27