Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Please answer this for me!!

Please Answer This For Me class=

Sagot :

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

Subtract 6.15 from 60.00

That gives you 53.85

Now divide that by 3

And you get 17.95

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

d = number of dog pillows

3d + 6.15 = 60

3d = 53.85

d = 17.95

Therefore, each dog pillow cost $17.95.