Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Zara bought 2.4 pounds of grapes and a watermelon what cost $5.28. The total cost of the fruit was 7.32. Which describes a way to determine x, the price per pound for the grapes?

Zara Bought 24 Pounds Of Grapes And A Watermelon What Cost 528 The Total Cost Of The Fruit Was 732 Which Describes A Way To Determine X The Price Per Pound For class=