Westonci.ca is your go-to source for answers, with a community ready to provide accurate and timely information. Discover comprehensive answers to your questions from knowledgeable professionals on our user-friendly platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

Giselle pays $2.70 for 10 pounds of apples at the farmer's market. Torrey pays $4.05 for 15 pounds of apples at the farmer's market. What is the unit cost for apples at the farmer's market?​

Sagot :

sry Not an answer But did you ever get the answer??

Answer: 0.27

Step-by-step explanation:

If you multiply .27 by 10 $2.70 comes up. And if you multiply .27 by 15 $4.05 comes up