Explore Westonci.ca, the premier Q&A site that helps you find precise answers to your questions, no matter the topic. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.
Sagot :
If 3/4 lb of bananas cost $0.90, then 1 lb of bananas cost $1.20.
1 lb $1.20 because if 3/4 is $0.90 then for each fourth it costs $0.30
We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. We're here to help at Westonci.ca. Keep visiting for the best answers to your questions.