Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is always ready to help with accurate information. Experience the ease of finding quick and accurate answers to your questions from professionals on our platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.
Sagot :
Answer:
$120
Step-by-step explanation:
find how much one piece of candy costs
9 / 54 = 0.16 cents
Now, multiply the number you want by how much each costs individually
Answer = 0.16 * 750
Answer = $120
We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Thank you for trusting Westonci.ca. Don't forget to revisit us for more accurate and insightful answers.